استراتژی آنچین

  1- آدرس های فعال و اکتیو بیتکوین برای ما اهمیت زیادی دارند و ما می توانیم آنان را به خوبی رصد کنیم و از این طریق سیگنال هایی را دریافت کنیم. برای کیف پول هایی که بیتکوین دارند دسته بندی هایی ارائه شده است: اولین دسته بندی؛ کیف پول های کمتر از 0.01 بیتکوینی هست. این کیف پول ها نشان دهنده سرمایه گذاران خرد و عموم مردم هستند و تحرکات این کیف پول ها می تواند یک نشانه ای از تصمیم گیری عموم فعالین باشد . این آدرس ها با قیمت هم بستگی بالایی دارند. دومین دسته بندی؛ کیف پول های 0.1 بیتکوینی هستند که وقتی بیتکوین به سقف 64000 دلار رسید این دسته هم مانند 0.01 بیتکوینی ها خریدار بودند و این نشان می داد که اکثر افراد تازه وارد و سرمایه گذار خرد به دلیل جو ایجاد شده در حال خرید بودند. دسته بندی معروف بعدی؛ آدرس های بالای 1 بیتکوینی هستند. مثلا در موج صعودی اول که بیتکوین تا 64000 دلار رفت، کیف پول های یک بیتکوینی در حال فروش بودند و می توانستیم این موضوع را زودتر تشخیص دهیم و ریزش قیمتی را پیش بینی کنیم. از محدوده 52 هزار دلار هرچه بیتکوین بالاتر رفته این آدرس های 1 بیتکوینی کمتر شدند و این یعنی از آن محدوده فروش را شروع کردند. پس می توانیم انتظار داشته باشیم که وقتی قیمت به 52 هزار دلار بر می گردد واکنش هایی را شاهد باشیم و آنان که فروهتند سفارشات سل وارد مارکت کنند.   دسته بعدی کیف پول های 10 بیتکوینی هستند. آن ها هم در اوج در حال فروش بودند و این داده یک هشدار به فعالین بازار می داد.   دسته بعدی اونهایی هستند که بالای 100 بیتکوین داشتند و احتمالا از قدیمی های بازارمی شوند. آنان کم کم در حال فروش و تسویه بودند.     دسته بعدی آن دسته از کیف پول هایی هستند که بیشتر از 1000 بیتکوین داشتند و به نوعی از بزرگان باززار محسوب می شدند و آنان نیز در محدوده های سقف شروع به فروش کردند.   دسته بندی آخر کیف پول های بیشتر از 10000 بیتکوینی هستند که تعدادشان اندک است و غول های بازار محسوب می شوند. این گروه نیز در محدوده های 40000 دلار شروع به فروش کردند.+++     2- دومین دسته از اطلاعات مفیدی که می توانیم از داده های آنچین بازار ارزهای دیجیتال به دست بیاوریم موجودی صرافی ها هست. ما می توانیم موجودی ارزهای مختلف در صرافی ها را بررسی کنیم. قاعدتا هرچه این مقدار کمتر باشد نشانه بهتری است. همان طور که مشاهده می کنید هنگامی که بیتکوین به سقف قیمتی رسید موجودی بیتکوین در صرافی ها به مقدار بالایی رسید و اندکی پس از آن ریزش آغاز شد. ما می توانیم با شاخص هایی تعداد ورود ارزها به صرافی ها در تایم فریم های گوناگون بررسی کنیم. (exchange inflow volume , exchange inflow volume ) یکی دیگر از پارامترها بحث تعداد تراکنش های ورود و خروج است. این امر مهم است که با چه تعداد تراکنش چه تعداد از آن ارز از صرافی وارد یا خارج شده است. آن زمانی که بیتکوین تا 30 هزار دلار ریخت حدود 155 هزار بیتکوین همان طور که در تصویر بالا می بینید از صرافی ها خارج شدند که این خود یک نشانه مثبت برای تایید کف بود. وقتی قیمت بیتکوین شارپ می ریزد یا شارپ بالا می رود، می توانیم با بررسی میزان ورود و خروج صرافی ها و تعداد تراکنش های ورودی و خروجی به دیدگاه خوبی برسیم.    

اندیکاتورهای منتخب آنچین

Hash ribbon

اندیکاتور هش ریبون یا Hash Ribbon، یکی از اندیکاتورهای پرکاربردی است که برای شناسایی کف قیمت بیت‌کوین و یافتن بهترین فرصت‌های خرید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اندیکاتور دو خط دارد. یک خط سبز رنگ که میانگین 30 روزه هش ریت است و حط آبی رنگ میانگین 60 روزه هش ریت است. هر وقت 30 زیر 60 می آید هش ریبن قرمز می شود. هر وقت از قرمز خارج می شیم یک سیگنال خرید به ما می دهد.  

NVT Ratio

در این اندیکاتور ارزش شبکه را تقسیم بر تعداد تراکنش ها کردند و یک نمودار به دست آورده اند. به طور مثال از میانگین 7 روزه استفاده می کنیم: عدد این اندیکاتور اهمیت زیادی ندارد و بیشتر روند آن اهمیت دارد. می توانیم هنگامی که کاهش پیدا کرد خرید خود را انجام دهیم.

NVT Signal

از تراکنش های 90 روز(یا…) اخیر میانگین می گیرد. می توانیم در تنظیمات آن را 7 روزه قرار دهیم. ارزش شبکه را تقسیم بر میانگین تراکنش های 90 روزه کرده است. به نوعی ارزش بازار را به کارکرد شبکه نشان می دهد. زمانی که این اندیکاتور به محدوده 20 می رسد برای خرید مناسب است و وقتی در سقف است آن را نمی خریم. واگرایی در این اندیکاتور اهمیت دارد .      

Puell multiple

این اندیکاتور درآمد دلاری درآمد دلاری ماینرها را هر روز تقسیم بر 365 کرده و خطی به دست آورده که کف و سقف بیت را نشان می دهد . بیشتر باید به دید بلند مدت به این اندیکاتور نگاه کرد. هروقت این اندیکاتور وارد به محدوده سبز رنگ می شود برای خرید مناسب است و هر وقت وارد ناحیه قرمز رنگ می شود برای فروش مناسب است.

مهمترین خروجی داده های آنچین

  1- آدرس های فعال و اکتیو بیتکوین برای ما اهمیت زیادی دارند و ما می توانیم آنان را به خوبی رصد کنیم و از این طریق سیگنال هایی را دریافت کنیم. برای کیف پول هایی که بیتکوین دارند دسته بندی هایی ارائه شده است: اولین دسته بندی؛ کیف پول های کمتر از 0.01 بیتکوینی …

آنچین چیست؟

  1- آدرس های فعال و اکتیو بیتکوین برای ما اهمیت زیادی دارند و ما می توانیم آنان را به خوبی رصد کنیم و از این طریق سیگنال هایی را دریافت کنیم. برای کیف پول هایی که بیتکوین دارند دسته بندی هایی ارائه شده است: اولین دسته بندی؛ کیف پول های کمتر از 0.01 بیتکوینی …